Zoznámte sa bližšie s našou virtuálnou asistentkou Michaelou Klempovou.

Dnes si predstavíme jednu z našich virtuálnych asistentiek, Mišku Klempovú.

 Ahoj Miška. Povedz nám niečo o sebe.

Kto si vo svojom súkromnom aj profesnom živote ?

  Moje meno je Michaela Klempová, som bláznivá, ukecaná záhoráčka, ktorá miluje pracovať s ľuďmi a pre ľudí. Taktiež milujúca partnerka a panička nemeckej ovčiačky. Som ambiciózna mladá žena, ktorá má sebavedomie na rozdávanie, nebojí sa tvrdej práce, ani učiť sa nové veci.

Aké sú tvoje koníčky a záľuby?

Spávam najmenej 8 hodín. To je asi môj prvý koníček. Veľmi rada čítam knihy, čo je jedna z vecí, ktorú veľmi zanedbávam posledné roky. S tým je spojené aj to opačné. Venujem sa copywritingu (storytelingu), milujem šum mora, aj lúče slnka hoc mám naň alergiu. Mám tiež rada históriu, záhady, krásnu prírodu a sem tam sa mi podarí niečo pekné odfotiť. A len tak, “behind the scene,” veľmi rada spievam s ovládačom v ruke a tancujem po byte ako Shakira. 😀

Čo ťa priviedlo k práci virtuálnej asistentky a ako dlho už ako virtuálna asistentka pracuješ? 

  Moje brucho. Vážne. Bola som zamestnaná 3 roky, po mojom bývalom podnikaní, ako finančná agentka a moje telo a myseľ mi dali jasne najavo, že mi toho dovolili viac než dosť. Stalo sa tak minulý rok, kedy ma extrémne rozbolelo brucho, keď som šla do práce. Niečo sa dialo a nevedela som to vysvetliť. Bolo mi zle a vždy večer pri inventúre, ako som počítala čaje sa mi zdali živé sny, ktoré doteraz neviem uchopiť. Stávalo sa mi to už aj doma. Niekde som bola, ale nie tu. Niekde v teple a bola som spokojná. Preto som začala hľadať možnosti, ako znova podnikať, ale nie z jedného miesta. Po dôkladnom zvážení toho, čo bolo na trhu, som si minulé leto urobila kurz virtuálnej asistentky u Pinkasistent. V septembri som si začala hľadať svojich prvých klientov odmenou za referencie a v januári otvorila živnosť. Teraz od 1.6.2023 budem pracovať už len ako VA.

Aké sú tvoje silné stránky a ako vďaka nim využívaš  svoje schopnosti pri práci?

  Moja silná stránka je moja komunikatívnosť. Veľmi rada rozprávam, venujem sa investovaniu, nebojím sa vystúpiť pred kamerou, (aj keď sa niekedy trasiem od nervozity) a nebojím sa predať ako svoje kvality, tak ani hocičo iné. A nie je to tým, že som bývalá poisťováčka. Proste som sa tak mentálne nastavila, po šikane a všetkom možnom, čo ma v živote stretlo. Ako to využívam? Som dobrá v predaji, storytelingu, rozprávaní. Točím pre seba a klientov videá (Reels), komunikujem s ich klientmi, venujem sa predaju, píšem príspevky na sociálne siete a sem tam aj články na rôzne weby.

Aké sú tvoje pracovné hodiny a ako by sme podľa teba mohli najlepšie koordinovať svoj čas? 

  Na toto si stále zvykám. Najradšej by som sa rozdala. Pracujem aj o pol 1 ráno, kedy odpisujem klientom alebo členom tímu. Avšak, keďže som mávala dve kancelárie, kde som musela ako finančný agent sedieť a byť tam pre verejnosť, jazdiť do terénu, na školenia a pripravovať sa na post manažérky, kde som sa potrebovala venovať novým ľuďom v tíme a medzitým riešiť pokojne aj po víkendoch škodové udalosti a mať priateľa… tak myslím, že som celkom zorganizovaná dobre, lebo som nevyhorela. 😀 Podľa mňa je najlepšie si dať na prvé miesto seba. Vždy. Tým si ušetríte kopec stresu. Moje pracovné hodiny sú akčné a vždy podľa potreby sa snažím vyhovieť , ale nie na úkor seba.

Máš nejaké osobné a profesionálne ciele, ktoré chceš dosiahnuť? Ak áno, aké?

  Fú, tých by bolo. Možno sa stať zároveň dobrou manželkou, mamou, a úspešnou podnikateľkou. Vybudovať niečo, čo pomôže ľuďom, každý si ma bude pamätať (možno konečne prepíšem a dopíšem moje knihy), budem finančne zabezpečená na 100 rokov dopredu, moje deti tiež a môj život si predstavujem niekde v teple s možnosťou cestovania všade, kde si zmyslím.

Aký je tvoj  vysnívaný klient?

  Zatiaľ mám svojich vysnívaných klientov. Neviem ako sa to podarilo. Objavil sa aj jeden čo nezaplatil, ale už som sa s tým zmierila a budem múdrejšia. Väčšinou si priťahujem klientov, ktorí majú dobré srdce, sú húževnatí, ambiciózny, majú úžasnú energiu, niečo chcú po sebe zanechať. Hľadám medzi nimi seba. Máme spoločné záujmy, predsavzatia, myšlienky a morálku.

Ako sa snažíš zlepšovať svoje zručnosti a získavať nové skúsenosti ako virtuálna asistentka?

Joj, toto bol môj problém. 😀 Kupovala som si jeden kurz za druhým. Stále som mala pocit, že musím vedieť viac a viac. Pramenilo to aj z toho, že som sa necítila dostatočne dobrá už v detstve. Teraz sa učím naozaj to, čo potrebujem, čo viem, že ma obohatí a mám svoju biznis mentorku, ktorá mi neskutočne pomáha si uvedomovať moju jedinečnosť v podnikaní.

Aké sú tvoje preferencie ohľadom komunikácie s klientmi?

   Ja som v tomto asi multifunkčná. Ale rada s klientom volám cez video hovor, aby sme sa videli. Je mi to príjemnejšie, keď môžem vidieť jeho emócie a on moje. Na rýchlu komunikáciu používam Messenger, Instagram správy, Linkedin alebo Whatsapp. Väčšinou posielam hlasovky, ktoré som donedávna nemala v obľube, ale ak ste vyťažený podnikateľ, tak pochopíte to čaro a hlavne môžete použiť svoju intonáciu a vysvetliť veci inak, ako cez smajlíky. E-mail využívam na moje litánie. Ten nezapípa ani sa neobjaví ako nová správa, takže je to pre mňa také neefektívne a veľmi pomalé.

Akým spôsobom reaguješ na ťažké situácie alebo problémy, ktoré môžu nastať počas práce? 

  Viem sa rozčúliť, no popravde som odolná voči stresu. Vychovalo ma Gastro. Mám vyštudovanú hotelovú akadémiu. Brigádovala a pracovala som v reštauráciách, kde chodili všelijakí ľudia. Okrem toho som bola 2 mesiace v call centre, ktoré zocelilo moju psychiku. No a ako posledné, skoro 4 roky som pracovala v druhej najkrajšej pivárni v strednej Európe ako manažérka baru. Mala som na starosti nových ľudí na zaúčanie, lebo ako jediná som bola milá a chápala aké to je byť nová/nový v zamestnaní. Piváreň je známa po celom svete a ešte pred Covidom stáli ľudia kvôli stolu aj 2 hodiny v 70 metrovom rade. Teraz už to nie je také, ale stále sa stane, že príde stres a vy musíte svoje pocity udržať na uzde, nakoľko na vás pozerajú hostia za barom. Koľkokrát sa pýtajú úplné hlúposti alebo sú nepríjemní, avšak ja sa usmievam a odpovedám ako najlepšie viem.

Ako dokážeš udržať profesionalitu a oddelenie pracovného a osobného života keď pracuješ z domu? 

  Ja som autentická. Nehrám sa na “ulízanú” podnikateľku v saku, keď moje oblečenie pozostávala z ružových papúč, legín, športovej podprsenky a trička na doma. Zo začiatku si s klientom vykám a postupom času sa z nás stávajú tí praví partneri a dokonca aj priatelia. Nehrám sa na nič. Chcem, aby ma klient bral ako seberovnú obchodnú partnerku. A tým, že vzniká dôvera, je krásne aj to, ako sa k rovnocennému partnerstvu môžete pridať aj rovnocenné priateľstvo. Čo sa týka toho, že pracujem z domu, máme so snúbencom dohodu, že ak ma vidí pracovať, tak ma nechá na pokoji a nevyrušuje ma. To isté on. Ak je za notebookom, sústredený alebo má zavreté dvere, viem, že nemám chodiť, lebo má prácu.

Na čo všetko sa ako virtuálna asistentka špecializuješ, alebo aké služby ako virtuálna asistentka ponúkaš?

  Špecializujem sa na správu sociálnych sietí, copywriting, komunikáciu a predaj.

Tvoje rady, čomu všetkému sa vyhýbať ako virtuálna asistentka? 

  Tým, ktorí nedodržiavajú termíny. S tými budú problémy. Určite sa vyhnúť klientom, ktorí si nechcú stanoviť pravidlá a spísať podmienky aspoň do e-mailu, kde to bude čierne na bielom. Nebrať seba ako zamestnanca. A vyvarovať sa tomu, že sa nedám na prvé miesto.

Prečo by si mal podnikateľ vybrať na spoluprácu práve teba?  

  Dodávam kvalitné služby. Dokážem sa naučiť a pochopiť veci rýchlo. Som húževnatá, oddaná a klientovo podnikanie je ako moje podnikanie.

Môžeš uviesť svoje kontakty kde ťa klient môže nájsť?

 Samozrejme 🙂

– www.miselasistent.sk,

info@miselasistent.sk,

https://www.linkedin.com/in/michaela-klempov%C3%A1-88b758257/,

https://www.instagram.com/misel_asistent/,

+421950218074

Chcela by si ešte niečo na záver povedať?

  Áno. Ak toto práve čítaš a si podnikateľ/podnikateľka a uvažuješ nad spoluprácou s virtuálnou asistentkou, vedz, že ak sa rozhodneš pre spoluprácu, neoľutuješ.  😀

 

Ďakujeme za super rozhovor a prajeme ti, nech sa ti darí na tvojej ceste virtuálnej asistentky. 🙂

 

 

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Email

Súvisiace články