„K práci virtuálnej asistentky ma paradoxne priviedlo vyhorenie v predošlej práci.” Hovorí virtuálna asistentka Nikola Poláková

Nikola Poláková je virtuálnou asistentkou z našej databázy. V rozhovore s ňou zaznelo mnoho zaujímavých informácií. Poďte si ich s nami prečítať.

Tak na začiatok sa nám predstav a povedz kto si vo svojom súkromnom aj profesijnom živote .

Ahoj Majka, na začiatok by som sa chcela poďakovať, že ste mi v rámci projektu virtuálne asistentky dali príležitosť niečo o sebe prezradiť, tak poďme na to.

Som Nikol, odvážna, ambiciózna a cieľavedomá žena, ktorá sa rozhodla vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a začala si konečne plniť svoje sny. Pochádzam z Lokce, dedinky na Orave, ale od svojich 19 rokov kedy som nastúpila na prvú vysokú školu som ostala 6 rokov žiť v Bratislave, spoznala svojho priateľa a presťahovala sa za ním do Pezinka.

Aké sú Tvoje koníčky a záujmy? 

Keďže som extrovert s dušou introverta (ja viem znie to trošku zvláštne :D), ale veľmi rada spoznávam ľudí, milujem networkingy, no vie ma to niekedy pekne vyčerpať.

Okrem toho rada cestujem, zaujímam sa o sebarozvoj, mojou srdcovkou sú podcasty ❤️ Tiež rada maľujem obrazy, najmä abstrakty, pri tvorbe sa vždy nechávam unášať svojimi pocitmi a dokážem pri tom najlepšie vypnúť.

Niekedy sa len tak zoberiem bez ničoho na prechádzku do prírody, žiaden mobil, hudba nič – len ja, moje myšlienky a príroda.

Tých vecí, čo ma zaujíma je pomerne dosť, no to by sme tu boli do večera však, že? (smiech)

Čo Ťa priviedlo k práci virtuálnej asistentky a ako dlho už ako virtuálna asistentka pracuješ?

K práci virtuálnej asistentky ma paradoxne priviedlo vyhorenie v predošlej práci finančného poradcu. Bol to pre mňa veľký životný zlom a uvedomenie, že život aký som dovtedy žila už nie je pre mňa, musím to pustiť a otvoriť sa novým veciam. Tak som sa vydala na cestu sebapoznania.

O pár mesiacov na to som sa cez platenú reklamu (vďakabohu za reklamy a ich cielenie :D) dostala ku kurzu virtuálnej asistentky od Kristíny z Pinkasistent, ktorá učí ženy podnikať z domu s tým, čo už dávno vedia. Veľmi ma to oslovilo práve vďaka slobode, sebarealizácii, a že si konečne môžem budovať niečo svoje a plniť si tak sen o vlastnom podnikaní.

Aké sú Tvoje silné stránky a ako vďaka nim využívaš svoje schopnosti pri práci?

Mojou silnou stránkou je schopnosť navnímať potreby klienta a prispôsobiť spoluprácu tak, aby mala z dlhodobého hľadiska zmysel.

Tiež si myslím, že sú to komunikačné zručnosti a schopnosť komplexne rozmýšľať. Veľmi ma fascinuje rast a takým spôsobom pristupujem aj k mojim spoluprácam, záleží mi na tom, aby klient videl v spolupráci so mnou výsledky.

Ak to mám zhrnúť do celku, klient u mňa nájde maximálne spoľahlivého a samostatného človeka, ktorý nespraví len zadané úlohy a má hotovo, ale vždy sa snažím zamýšľať a hľadať spôsoby, ako vieme spoluprácu rozvinúť, čo by klientovi pomohlo a koniec koncov, čo ho môže posunúť ďalej na jeho ceste.

Aké sú Tvoje pracovné hodiny a ako by sme podľa Teba mohli najlepšie koordinovať svoj čas? 

Som zvyknutá vždy v nedeľu večer si naplánovať celý týždeň, tak aby som všetko stíhala. Priznám sa, že nie vždy mi to ide, ale snažím sa J

 Máš nejaké osobné a profesionálne ciele, ktoré chceš dosiahnuť? Ak áno, prezraď aké? 

Určite áno, keďže ešte stále študujem, tak verím, že sa mi už budúci rok podarí úspešne dokončiť magisterské štúdium na Fakulte managementu. Z pracovného hľadiska mám za cieľ viac sa vyprofilovať, nájsť „to“ čo je môjmu srdcu blízke, aby som naďalej rozvíjala svoje talenty a dary a prinášala pozitívnu zmenu tomuto svetu.

Aký je tvoj vysnívaný klient? A aký sú tvoji najčastejší klienti? 

Tých mám už teraz 🙂 Dôležité pre mňa je najmä to, aby sme si sedeli po ľudskej stránke, vedeli spolu otvorene komunikovať, vážili si navzájom svoj čas, dôverovali si a mali jeden pre druhého pochopenie. Vtedy vie spolupráca fungovať dlhodobo a obaja z nej profitujeme – klient aj ja.

Ako sa snažíš zlepšovať svoje zručnosti a získavať nové skúsenosti ako virtuálna asistentka? 

V poslednej dobe zisťujem ako toho málo viem, ale tak učíme sa celý život. Zlepšujem sa tým, že sa inšpirujem úspešnejšími ľuďmi ako som ja, či už offline alebo aj online tu na Linkedine. Veľa čítam, počúvam podcasty na rôzne témy z oblasti sebarozvoja, podnikania, marketingu, obchodu… Nové skúsenosti naberám aj v spoluprácach, keďže klienti niekedy vyžadujú veci, ktoré som ešte nerobila. No som za to vďačná, lebo takto som aspoň „prinútená“ stále na sebe pracovať a zdokonaľovať sa.

Aké sú Tvoje preferencie ohľadom komunikácie s klientmi?  

S klientami pracujem výlučne online. Ak má potenciálny klient záujem o moje služby vždy si dohodneme online hovor, kde sa lepšie spoznáme, a tak zistíme, či si sedíme a má zmysel rozprávať sa o spolupráci.

Inak konkrétnu preferenciu v komunikácii nemám, v tomto som pomerne flexibilná a prispôsobím sa klientovi.

A samozrejme, ak je to možné, vždy sa s nimi rada stretnem aj osobne. Vtedy vieme prebrať aj iné veci ako prácu a je to pre mňa príjemná zmena.

Akým spôsobom reaguješ na ťažké situácie alebo problémy, ktoré môžu nastať počas práce? 

Kedysi som si veľmi brala k srdcu všetky ťažké situácie a problémy, čím som staršia, beriem tieto veci inak, nepozerám sa na problém, ale na to ako ho viem vyriešiť a posunúť sa.

Povedala by som, že oveľa vedomejšie pristupujem k životu a vždy sa snažím z každej ťažkej situácie poučiť a zobrať si z toho len to dobré či ide o pracovný alebo súkromný život.

Ako dokážeš udržať profesionalitu a oddelenie pracovného a osobného života keď pracuješ z domu? 

U mňa to vždy záleží od toho o akú prácu ide. Som zvyknutá pracovať od rána, aby som mala následne v poobedných hodinách čas na seba, partnera, priateľov či rodinu. Keď mám ale robiť niečo kreatívnejšie a kopne ma múza, pracujem aj po večeroch a nemám striktne vyhradený pracovný čas od-do. Vtedy len oboznámim môjho priateľa, že potrebujem chvíľku pracovať, on to chápe a vždy ma podporí. Platí to aj opačne, ak on potrebuje, tiež mu vyhoviem J

Na čo všetko sa ako virtuálna asistentka špecializuješ, alebo aké služby ako virtuálna asistentka ponúkaš? 

Momentálne je veľká časť mojej práce kreatíva – píšem, vytváram obsah na sociálne siete, tvorím grafické vizuály, newslettre, články a občas mi padne od klienta aj nejaká administratívna úloha, niečo vyhľadať, niekde zavolať a pod. V podstate s každým klientom je tá spolupráca trošku iná, takže som taká multifunkčná žena J

Tvoje rady, čomu všetkému sa vyhýbať ako virtuálna asistentka?  

Hmm, napadajú mi dve kľúčové veci…  Ak sa vám niečo na potenciálnej spolupráci nezdá, nechoďte do toho a počúvajte svoju intuíciu.

Druhou a podľa mňa zásadnou vecou je práca na svojom sebavedomí. Prosím, ženy viac si verte, ste predsa s klientom rovnocenní partneri a človek na druhej strane to vycíti, čo o sebe hovoríte, ako komunikujete, ako sa správate. Od toho sa odvíja aj vaša cenotvorba, akých klientov si k sebe pritiahnete a mnoho iných vecí.

Na záver nám povedz, prečo by si mal podnikateľ vybrať na spoluprácu práve Teba?  

Ak hľadáte človeka, ktorý je vnímavý, vie s vami otvorene komunikovať a pozrie sa na vaše podnikanie inými očami, podporí vás a spolu porastiete na nový level, práve ste ho našli – to som ja, vaša nová virtuálna asistentka Nikol 🙂 Budem rada, ak ma budete kontaktovať prostredníctvom ktoréhokoľvek kontaktu uvedeného nižšie.  Ďakujem za rozhovor.

Web: https://www.nikolpolakova.sk

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/nikola-poláková/

Mail: info@nikolpolakova.sk

T.č.: +421 948 559 938

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Email

Súvisiace články