Chcete sa stať virtuálnou asistentkou? Pozrite sa, aké to má výhody!

Byť virtuálnou asistentkou znamená pomáhať podnikateľom a živnostníkom s každodennými úlohami. Táto práca vám môže priniesť viac voľného času, ktorý môžete stráviť so svojou rodinou, priateľmi či pri vašich koníčkoch.

Virtuálne asistentky ponúkajú celú škálu služieb. Od administratívnych prác, cez grafiku, až po úlohy technického zamerania.

Ak Vás táto téma zaujíma a rady by ste sa stali virtuálnou asistentkou, tento webinár pre Vás bude dobrým štartom možno budúcej kariéry. Pridajte sa k nám a nazrite do sveta dvoch šikovných virtuálnych asistentiek, ktoré sa rady podelia o svoje rady a skúsenosti s touto prácou. Alexandra Fifíková a Tereza Ondrejová prezradia aj to, kto sa môže stať virtuálnou asistentkou a čo táto práca obnáša.

“Chcem sa stať virtuálnou asistentkou, ako na to?”

V našom úvodnom webinári sa dozviete základné informácie o práci virtuálnej asistentky. Získate prehľad nielen o tom, ako daná asistentka pracuje, ale aj ako sa ňou môžete stať. Je určený v podstate pre kohokoľvek, kto prejaví záujem zarobiť sám na seba alebo si iba privyrobiť (napr. študent, mamička na materskej).

Čo všetko sa na webinári dozviete:

  • Kto je VA? Kto sa môže stať VA?Aké úlohy môže VA splniť.
  • Schopnosti a vedomosti VA. Bez čoho sa VA nezaobíde?
  • Výhody a nevýhody práce ako VA.
  • Akú cenu za svoju prácu si mám stanoviť?
  • Ako získať nových klientov?
  • Ako odpovedať potencionálnym klientom na rôzne otázky. Vysvetliť prácu VA.
  • Efektivita práce VA.
  • Ako uzavrieť spoluprácu s klientom? Príklady spoluprác a jej formy.
  • Nastavenie marketingovej a podnikateľskej stratégie.
  • Akčné rady a tipy pre nováčikov.
  • Rozvoj a budúcnosť VA.

Kedy a kde sa webinár uskutoční:

Webinár je dostupný po celý rok prostredníctvom záznamu.

Vstupenky zakúpite na:

https://eshop.akcnezeny.sk/produkt/ako-sa-stat-virtualnou-asistentkou/

Prednášajúci:

Alexandra Fifíková: Mladá podnikateľka a zakladateľka projektu All For Us – Services, ktorý klientom podnikateľom aj nepodnikateľom zastreší viaceré služby. “Cez služby virtuálnej asistentky vieme podnikateľom znížiť výdavky tým, že spracujeme úlohy aj bez toho, že by nás zamestnali na plný úväzok. Ďalej riešime sprostredkovanie bývania (neverejné realitné ponuky), nastavenie financií a možnosti investovania. Tým, že ponúkame viaceré služby, tak je k dispozícií tím ľudí pripravených splniť požiadavky.”

Čo ti dáva práca virtuálnej asistentky? Čo máš na svojej práci najradšej?

Práca virtuálnej asistentky mi dáva možnosť nazbierať nové a zaujímavé kontakty. U mňa sú to prevažne CEO alebo manažéri, od ktorých môžem získať ďalšie skúsenosti z podnikateľského prostredia, keďže s nimi komunikujem. Tým, že nemám rada stereotyp, tak práca VA je pre mňa veľmi vhodná, lebo tie úlohy sa vždy niečím odlišujú.

Môžu byť virtuálne asistentky rôzne zamerané alebo musia ovládať všetko?

VA nemusia ovládať všetko. Dobrou otázkou je, či sa vôbec aj dá ovládať všetko? 🙂 Myslím, že vždy je priestor sa niečo nové naučiť. Každá VA môže byť zameraná na inú oblasť, má robiť to čo vie. Prípadne, keď niečo nevie, nech si nájde parťáčku, s ktorou bude spolupracovať.

Alexandra Fifíková

Čo by si odporučila ženám, ktoré by sa chceli stať virtuálnou asistentkou?

Hlavne dávku trpezlivosti, strategický plán a premyslieť si ako bude riešiť marketing. Bude sa musieť nejako zviditeľniť a možno odlíšiť, konkurencia bude viac a viac narastať aj na území Slovenska a Česka.

Tereza Ondrejová: Študentka ekonómie so zameraním na marketingový manažment na vysokej škole v Dánsku. V All For Us – Services pomáha s marketingovými a administratívnymi úlohami. Vo voľnom čase pracuje aj na rôznych iných slovenských, ale aj zahraničných projektoch, kde sprostredkováva marketingové služby. Chce poukázať na to, že lokalita v dnešnej dobe už nie je vo väčšine spoluprác problémom.

Čo ti dáva práca virtuálnej asistentky? Čo máš na svojej práci najradšej?

Táto práca mi dáva flexibilitu. Môžem pracovať z pohodlia môjho domova v pyžame. Ušetrím denne veľa času na cestovaní.

Môžu byť virtuálne asistentky rôzne zamerané alebo musia ovládať všetko? 

Áno, môžu byť aj zamerané na určitú sféru. Ja napríklad najradšej pracujem s marketingovými úlohami alebo administratívou. Mimo All For Us – Services sa zaoberám výhradne iba marketingom.

Čo by si odporučila ženám, ktoré by sa chceli stať virtuálnou asistentkou?

Urobiť si plán a premyslieť stratégiu. Aké služby chcete klientom ponúkať? Aké prostriedky máte na začiatok? Odporúčam si spraviť portfólio a zohnať si rôzne referencie. Nebojte sa osloviť potencionálnych klientov s vašimi službami.

 

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Email

Súvisiace články